اسپانیولت
محصولات تولیدی
محصولات تولیدی
زاماک پنجره upvc
کیپ اکس۱۳ فولادی با ضخامت ۲ و ۲٫۵ میلیمتر. آبکاری گالوانیزه گرم. مورد تایید سازمان استاندارد. مناسب برای انواع پروفیل. زاماک پنجره,یراق الات,پنجره upvc

جهت خرید و استعلام قیمت تماس بگیرید.
۰۹۱۲۵۸۸۸۲۳۴

محصولات تولیدی
کانکتور پنجره upvc
کانکتور پنجره با ضخامت ورق ۲ و ۲٫۵ فولادی. سایز دهانه ۳۰ تا ۳۹ . آبکاری گالوانیزه گرم. مناسب برای انواع پروفیل و پنجره دوجداره upvc. نام های دیگر این محصول بست …

جهت خرید و استعلام قیمت تماس بگیرید.
۰۹۱۲۵۸۸۸۲۳۴

محصولات تولیدی
کانکشن پنجره upvc

بست مولیون جنس زاماک (زاماک با استقامت عالی). سایز دهانه ۳۰ تا ۳۹ . آبکاری گالوانیزه گرم. مناسب برای انواع پروفیل و پنجره upvc . استحکام ویژه در انواع…

جهت خرید و استعلام قیمت تماس بگیرید.
۰۹۱۲۵۸۸۸۲۳۴

اطلاعات بیشتر

انواع اسپانیولت در واقع نوعی یراق آلات در سیستم قفل درب و پنجره یو پی وی سی است که بسیار کاربرد دارد. به طور کلی باید بدانید برای ساخت این قطعه از آلیاژهای مختلفی استفاده می‌شود. از این رو کیفیت و ماندگاری هر کدام از این قطعات متفاوت است. بزرگترین کشورهای تولید کننده اسپانیولت کشورهای ترکیه و آلمان هستند که محصولات خود را با برندهای مختلف به بازار عرضه می‌دارند.

اسپانیولت چیست؟

از جمله یراق آلات پرکاربرد در ساخت درب و پنجره های یو پی وی سی اسپانیولت است. این قطعه در واقع با تعدادی زبانه کوچک پروفیل لنگه را به چهارچوب قفل می‌کند. این زبان‌های کوچک در طول پروفیل قرار دارند. توجه داشته باشید به مجموعه‌ای از توپی، زاماک، دستگیره و قفل که در راستای طولی لنگه پروفیل درب یا پنجره قرار دارد اسپانیولت گفته می‌شود. این قطعه‌ها در ایمنی درب و پنجره نقش بسیار زیادی داشته و همچنین در هنگام رگلاژ درب و پنجره دوجداره، جزو اعضای بسیار مهم است که حتماً باید مورد بررسی قرار گیرد.

معرفی انواع اسپانیولت تک حالته

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد انواع اسپانیولت به عنوان یکی از یراق آلات مهم در درب و پنجره های upvc در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرد. به طور کلی باید بدانید اسپانیولت تک حالته از جمله انواع این قطعه است که از انواع یراق تک حالته و قفل به شمار می‌رود. استفاده از این قطعه علاوه بر این که لنگه و بازشوها را به فریم متصل می‌کند، کاربردهای دیگری خواهد داشت که عبارت‌اند از:

  • عایق بندی پنجره
  • عدم تبادل حرارت و هوا از پنجره
  • محکم شدن لنگه به پنجره
  • آب بندی پنجره
اسپانیولت چیست؟​

ویژگی های اسپانیولت دو حالته

از دیگر انواع اسپانیولت می‌توان به اسپانیولت دو حالته اشاره کرد. این قطعه دارای شیارهایی است که در بین صفحه پایینی و اصلی فاصله به وجود می‌آورد. با وجود این امر، اصطکاک به وجود آمده منجر به‌راحتی باز و بسته شدن پنجره می‌گردد.

اسپانیولت کشویی چیست؟

این نوع یراق آلات که جزو اعضای اصلی پنجره‌ های upvc به شمار می‌رود دارای چند زبانی کوچک قارچی هستند که هم طراز طول پروفیل لنگه بازشو را به فریم متصل می‌کند. توجه داشته باشید این نوع اسپانیولت از عایق بندی بسیار بالایی برخوردار است که خود نیز انواع مختلفی دارد. از جمله اسپانیولت های کشویی می‌توان به نوع لیفت و ساده آن اشاره کرد. به طور کلی باید بدانید این قطعه از فولاد تهیه شده است که با آب کاری مناسب از کیفیت و مقاومت بالایی در برابر رطوبت و زنگ زدگی برخوردار است. انواع اسپانیولت کشویی در سایزهای متفاوت در دسترس است که می‌توان آن را برای پنجره های یو پی وی سی کشویی با اندازه‌های مختلف تهیه کرد. اما بیشتر برندهای موجود در بازار ابعادی بین ۲۰۰ الی ۲۴۰۰ دارد. در وب‌سایت ‏upvc ایران یراق ما انواع مختلف اسپانیولت را عرضه می‌کنیم از این رو شما می‌توانید اسپانیولت کشویی را نیز خریداری کنید.

اسپانیولت فولکسی

از دیگر انواع اسپانیولت می‌توان به اسپانیولت فلکسی اشاره کرد. این نوع یراق آلات که برای پنجره‌های فولکسی مورد استفاده قرار می‌گیرد به طور کلی قیمت بالاتری از یراق آلات پنجره های کشویی دارد. اما پروفیل استفاده شده در این پنجره های فلکسی از انواع معمولی است و قیمت کمتری از پروفیل کشویی خواهد داشت.

دلیل خراب شدن انواع اسپانیولت

با توجه به اینکه در حال حاضر انواع مختلفی از اسپانیولت در بازار موجود است برای پنجره های متفاوت می‌توان نوع خاص آن را خریداری کرد‌ در این بین لازم است بدانید عوامل مختلفی می‌تواند منجر به خراب شدن انواع اسپانیولت در درب و پنجره دو جداره شود. از جمله مهم‌ترین این عوامل می‌توان به نوع آلیاژ یا متریالی که برای ساخت این قطعات استفاده شده اشاره کرد. فشار بیش از حدی که برای باز و بسته کردن درب و پنجره به این قطعات وارد می‌شود به گونه‌ای است که اگر از آلیاژهای مناسب بهره نبرده باشند و همچنین نصب و مونتاژ درب و پنجره به درستی انجام نگیرد، این فشار بر یراق آلات دوچندان خواهد شد. این امر در این صورت موجب از کار افتادن درب و پنجره می‌شود.

سخن پایانی

ما در وب سایت upvc ایران یراق انواع مختلف اسپانیولت را عرضه می‌کنیم. هر کدام از این قطعات برای نوع خاصی از پنجره کاربرد دارد از این رو در سایزبندی کاملی نیز ارائه می‌شود. اما به طور کلی لازم است بدانید که کیفیت آلیاژ استفاده شده برای ساخت این یراق آلات اهمیت زیادی دارد و همواره باید قطعه‌ای را خریداری کنید که بهترین کیفیت ساخت را داشته باشد.

دلیل خراب شدن انواع اسپانیولت​