لوگو ایران یراق

ساعات کاری

شنبه تا پنج‌شنبه: ۰۹:۰۰ الی ۲۰:۰۰

پنجره لولایی
پنجره لولایی

یکی از تجهیزاتی که در ساخت و ساز ساختمان ها و بناها به کار برده می شود، پنجره ها هستند. پنجره ها در انواع و طراحی های مختلفی ساخته شده اند. یکی از انواع آن ها پنجره لولایی، دو جداره است. این پنجره در اصل نقش مهمی را در حفظ سازه و بناها در برابر سرما و گرما به عهده دارد. امروزه  این پنجره ها به یکی از آیتم های پرطرفدار در ساخت و سازها تبدیل شده است. از این رو مهندسین بسیاری به این نوع طراحی پنجره ها، روی می آورند. این پنجره به صورتی است که به راحتی در دو جهت چپ و راست حرکت می کند.

پنجره دو جداره لولایی

پنجره دو جداره لولایی

همانطور که گفته شد، پنجره ها از مهم ترین تجهیزاتی هستند که در ساخت و ساز بناها به کار برده می شوند. انواع و اقسام زیادی از پنجره ها وجود دارند اما امروزه پنجره لولایی روی بورس آمده و در همه سازه ها پرطرفدار شده است. بنابراین شاید زمانی که نام این پنجره را می شنوید، فکر کنید که طراحی این پنجره نیز شبیه به یک پنجره معمولی است. در صورتی که اینطور نیست و پنجره های دو جداره لولایی بسیار متفاوت هستند و از مزایای ویژه ای بهره مند می باشند.

پنجره لولایی در اصل به چپ و راست حرکت کرده و این امکان را به مخاطب می دهد تا بتواند بدون اشغال کردن فضا، پنجره را از سمت بالا به صورت 20 درجه باز کند. در این صورت تبادل هوا به راحتی صورت می گیرد و فضایی، از بابت درب باز شده پنجره اشغال نمی شود. متریالی که این پنجره از جنس آن ساخته شده است، معمولا یو پی وی سی می باشد، که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. یکی از پرطرفدارترین این پنجره ها، پنجره لولایی است که امروزه افراد زیادی از این پنجره برای سازه های خود استفاده می کنند.

طراحی و ساخت این پنجره در استانداردهای ویژه ای صورت گرفته که این استانداردها، به این صورت است که عرض پنجره لولایی، نباید بیشتر از 80 سانت گردد. همچنین ارتفاع این پنجره می تواند تا حداقل 2 متر باشد که یک فضای جذاب را ایجاد می کند. برای ابعاد بزرگ پنجره لولایی، می توانید از پروفیل درب استفاده نمائید. در ابتدای تولید این پنجره، تنها شاهد رنگ بندی های سفید آن بودیم، ولی امروزه شاهد انواع رنگ بندی های زیادی از این محصول هستیم. هر کس با توجه به رنگ دکوراسیون و سلیقه مورد نظرش این پنجره را انتخاب می کند. در ساخت این محصول از یراق آلات خوب و با کیفیتی می توان بهره برد که باعث می شود بتوانید مدت زمان طولانی از کیفیت ایده آل این محصول بهره مند شوید. این پنجره همچنین می تواند به عنوان یک عایق عالی محسوب شود که در برابر سرما و گرما می تواند نقش مهمی را داشته باشد.

مزایای استفاه از پنجره دو جداره لولایی

با این حال که انواع پنجره های فلزی و انواع دیگری در ساخت و سازهای ساختمانی وجود دارد، باز هم پنجره لولایی به دلیل مزایای زیادی که دارد، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این مزایا که باعث پرطرفدار شدن پنجره لولایی شده است به صورت زیر می باشد:

  • بهترین عایق صوت در برابر سرما، گرما و گرد و غبار
  • دارای طول عمر بسیار بالا
  • دارای ساختار ساده و عملکرد ویژه
  • بهره مندی از زیبایی و ظرافت
  • تولید شده در انواع طرح ها و رنگ های مختلف

خرید پنجره لولایی

خرید پنجره لولایی

از انواع مزیت های ذکر شده پنجره لولایی که بگذریم، تنها کافی است خودتان این طراحی را در سازه های خود به کار ببرید تا متوجه ارزش آن شوید. بنابراین این پنجره با توجه به کیفیتی که دارد، توسط برند های زیادی ساخته شده است. اما شرط داشتن یک پنجره با کیفیت و مقاوم، مراجعه به برند شناخته شده است. در واقع زاماک پنجره یکی از مطرح ترین شرکت هایی است که به شما این فرصت را می دهد تا بتوانید یک کیفیت عالی را در ساخت و سازهای خود پیاده کنید. از آنجایی که پنجره لولایی نصب آسان و راحتی نیز دارد، بدون مشکل به راحتی می توانید آن را برای سازه های خود و حتی منزل خود (اگر قصد تعویض پنجره های آن را دارید)، انتخاب کنید. این پنجره بهترین گزینه و جایگزین برای نمونه های فلزی و قدیمی است که نما و جلوه جذاب تری به محیط شما می بخشد.

سخن پایانی

با توجه به مزایای ایده ال و مهمی که پنجره لولایی از آن بهره مند است، شاید تصور کنید قیمت بالایی برای آن در نظر گرفته شده استَ، در صورتی که اینطور نیست.  شما می توانید آن را در مناسب ترین قیمت تهیه کنید. برای این کار تنها کافی است تحقیقات لازم را انجام دهید و سپس با مراجعه به یک برند شناخته شده، عالی ترین نوع پنجره لولایی را در رنگ بندی های مورد علاقه تان و متناسب با رنگ و طرح سازه تهیه کنید. برای این کار تنها کافی است سلیقه خود را به روز کنید تا بتوانید بهترین ها را داشته باشید.