لوگو ایران یراق

ساعات کاری

شنبه تا پنج‌شنبه: ۰۹:۰۰ الی ۲۰:۰۰

پنجره گیوتینی
پنجره گیوتینی

یکی از مدرن ترین پنجره هایی که در حال حاضر در معماری اروپایی دیده می شود، پنجره گیوتینی است. برخی از مجموعه های صنعتی تولید و ساخت این پنجره را به عهده دارند. این محصول بسیار پرکاربرد و زیبا است. پنجره نوع گیوتینی با بهره گیری از به روز ترین تکنوژی های اروپا ساخته می شود. عملکرد نور و عالی پنجره گیوتینی، سبب محبوبیت زیاد آن در ایران شده است. این محصول منحصر به فرد را می توانید با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت بخرید. ما در ادامه قصد داریم تا مطالبی درباره پنجره نوع گیوتینی را در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقااله همراه ما باشید:

پنجره های گیوتینی

پنجره های گیوتینی

پنجره های گیوتینی که به نام پنجره های متحرک گیوتینی شناخته می شوند، در بازار موجود هستند. همچنین پنجره گیوتینی با نام پنجره پانوراما و شیشه پانوراما هم شناخته می شود. پنجره گیوتینی از به روز ترین شکل های پنجره است که در طراحی اروپایی هم بسیار پر کاربرد است.  ظاهر این پنجره و روش استفاده از آن جالب و قابل تحسین است. شما در این شکل پنجره، به بیشترین فضای بازشو دست خواهید یافت. لذا می توانید تمام پنجره دوجداره خود را باز کنید.
توجه کنید که پنجره پانارومایی با برق کار می کند. این مدل پنجره با ریموت باز و بسته می شود. از پنجره پانارومایی در ساختمان ها، ویلاها، پاساژها و غیره استفاده می شود. این پنجره به شما این امکان را می دهد، تا در فصل های مختلف سال استفاده عالی و بهینه ای از این پنجره داشته باشید. در نتیجه بیشترین زیبایی و لذت را در مکان خود خواهید داشت.
در این پنجره مانند سایر انواع پنجره ها از یراق آلات، پروفیل ها و شیشه استفاده می شود. در نظر داشته باشید که بیشترین قسمت دید را، شیشه ها تشکیل می دهند. فرق بزرگ این پنجره با پنجره های کشویی در اندازه این پنجره ها است. ابعاد این پنجره ها بسیار بزرگتر می باشد.  بنابراین دیدی سرتا سری دارند. لذا بالا بردن آن با دست امکان پذیر نیست. برای بالا بردن آن ها به نیروی برق نیاز دارد. به دلیل اندازه و سنگینی، بایستی حتما شیشه سکوریت باشد تا ایجاد خطر نکند. دراجرا و نصب پنجره گیوتینی در ساختمان و دیوار با اندازه های مناسب، محدودیتی وجود ندارد. بنابراین می توانید در هر ساختمانی از پنجره گیوتینی استفاده کنید. خصوصیات این پنجره در زیر را در زیر بر می شمریم.

  • عایق صدا: تا مقدار 60 درصد عایق صدا است. در شرایط نا مطلوب و وزش سنگین باد می توانید آن را  به طور کامل ببندید.
  • عملیات خودکار: این پنجره احتیاجی به تنظیم دستی جهت تهویه هوا ندارد.
  • تزئین نما: به صورت عمودی باز و بسته می شوند و فضای اضافی اشغال نمی کند.
  • ساختار: ساختار این پنجره محکم و قوی است و در برابر باد و طوفان مقاومت خوبی دارد. همچنین پنجره گیوتینی ضد آب است.

 جالب است بدانید پنجره پانوراما یا پنجره برقی گیوتینی، کاربرد فراتر از یک پنجره دارد. در حقیقت پنجره گیوتینی، نوعی نمای شیشه ای نیز به حساب می آید. این نوع پنجره، در جاهای مختلف و با اندازه های متفاوت قابل اجرا است. شیشه های گیوتین دار از ورود هوای سرد یا گرم به داخل ممانعت به عمل می آورند. علاوه بر آن، نور را نیز به اندازه کافی به درون هدایت می کنند.

تولید پنجره گیوتینی

تولید پنجره گیوتینی یا پانارومایی در اندازه های بزرگ ممکن است. شیشه پانوراما از دو تیغه شیشه ای جداگانه تشکیل شده است. این تیغه ها به صورت عمود به بالا و یا پایین در حرکت هستند. شیشه های استفاده شده در پنجره پانوراما از جنس شیشه سکوریت هستند که در مقابل ضربه مقاومت بالایی دارند.

مزیت های پنجره گیوتینی

  • عایق حرارتی

همه بخش های سیستم پنجره شیشه گیوتینی از مواد عایق حرارتی و ضد زنگ ساخته شده است.

  • عایق صوتی و حفاظت در برابر باد

60 درصد عایق صدا را تأمین می کند. در شرایط نامطلوب و وزش باد می توانید آن را به طور کامل ببندید.

  • عملیات به صورت خودکار

این پنجره احتیاجی به تنظیم با دست برای تهویه هوا ندارد. یعنی می توان با استفاده از ریموت کنترل شیشه ها را در جای مناسب تنظیم کرد. در نتیجه می توان از نور بیرون و هوای خوب لذت برد.

  • تهویه مناسب

یکی از مهم ترین خصوصیات پنجره دوجداره پانوراما، این است که یک سیستم تهویه هوای عالی است. بدین شکل که برای تهویه هوای بیرون، می توانید یکی از تیغه ها را به سمت پایین حرکت دهید. در صورتی که تیغه پایینی سر جای خودش به شکل ثابت است. تهویه مداوم و جریان هوای مناسب، از ویژگی های این نوع  پنجره است.

نحوه باز شدن پنجره گیوتینی

شیشه گیوتینی به دلیل  نحوه باز و بسته شدن آن نامگذاری شده است. در این روش یک پنجره به طور معمول از سه تایل شیشه ای تشکیل می شود. سه تایل شیشه ای به شکل افقی اطراف پنجره را پوشانده است. این تایل های افقی به شکل عمودی مثل گیوتین حرکت می کنند.  این تایل ها سبب باز و بسته شدن پنجره می شوند. یکی از تایل ها به صورت ثابت است و دو تایل دیگر می توانند حرکت کنند.

پنجره های یو پی وی سی

پنجره های یو پی وی سی

از مهم ترین پارامترهای تاثیرگذار بر روی پنجره های یو پی وی سی، استفاده از کانکشن است. در سال های اخیر استفاده از کانکشن ورقه ای بسیار باب شده است. کانکشن زاماکی به دلیل شکننده بودن ممکن است کمتر استفاده شود.

 سخن آخر

 با پیشرفت تکنولوژی و به بازار آمدن پنجره گیوتینی، استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است. شما می توانید با نصب این نوع پنجره در ساختمان های خود، از قابلیت های حرفه ای این نوع پنجره برخوردار شوید.