کانکشن فولادی
کانکشن فولادی
کانکشن فولادی
انواع کانکشن پنجره
برای خرید تماس بگیرید.
اطلاعات بیشتر

کانکشن فولادی از جمله انواع کانکشن ها می‌باشد که جزو قطعات مهم در درب و پنجره‌های دو جداره است. ضمن اینکه این قطعه در موارد دیگری نیز کاربرد دارد. این قطعه در واقع پروفیل مولیون را به دیگر پروفیل ها اتصال می‌دهد. با این حال کانکشن که به آن کانکتور هم می‌گویند چنانچه از انواع باکیفیت انتخاب شود در کیفیت درب و پنجره و افزایش مقاومت آن نیز تأثیرگذار است. حال باید بدانید امروزه این نوع قطعه از متریال های گوناگون تولید می‌شود و به بازار عرضه می‌گردد‌.

کانکشن فولادی چیست؟

امروزه استفاده از درب و پنجره‌های دوجداره بسیار رونق گرفته است. در این بین لازم است بدانید از جمله قطعه‌های پرکاربرد در این درب و پنجره‌ها، انواع کانکشن است که قطعه بسیار تأثیرگذار در کیفیت درب و پنجره می‌باشد. در واقع باید بدانید کانکشن یا کانکتور از جنس های مختلفی چون فولاد، آلومینیوم، زاماک و … تولید شده و مهم‌ترین کاربرد آن اتصال دو پروفیل فریم و مولیون می‌باشد. کانکشن فولادی ۸ سوراخ دارد که به صورت متقارن قرار گرفته‌اند. این سوراخ‌ها بعد از این که بر روی پروفیل جایگذاری می‌شوند با استفاده از چهار پیچ به پروفیل مولیون نصب می‌گردند. سپس با استفاده از چهار پیچ دیگر به پروفیل متصل خواهند شد. این امر در نهایت موجب اتصال دو پروفیل می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت کانکشن فولادی یا انواع کانکتور مولیون به عنوان اتصال دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد و نقش بسیار اساسی دارد.

بررسی قیمت کانکشن پنجره​

مهم‌ترین کاربردهای کانکشن

همان‌طور که گفته شد انواع مختلف کانکشن از جمله کانکشن فولادی به عنوان اتصال دهنده دو فریم کاربرد دارد. با این حال باید بدانید از انواع این کانکتورها در قطعه‌هایی که تحت فشار هستند استفاده می‌شود. با توجه به این موضوع علاوه بر این که این قطعه در یراق آلات درب و پنجره دوجداره استفاده می‌شود، کاربرد دیگری که دارد در دستگیره ماشین است. با توجه به این موضوع باید توجه داشته باشید که ما در upvc ایران یراق انواع مختلفی از کانکشن فولادی در سایزبندی‌های مختلف ارائه می‌دهیم تا شما بتوانید متناسب با نیاز خود آن را خریداری کنید.

بررسی انواع کانکتور مولیون

با توجه به نقش اساسی که انواع کانکتور مولیون در اتصال قطعات درب و پنجره دو جداره دارد، مشاهده می‌شود که این کانکتورها در انواع مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند. به طوری که این محصولات به صورت انواع کانکشن فولادی، کانکشن زاماکی، کانکشن با ورق گالوانیزه، کانکشن آلومینیومی، کانکشن کشویی و … را ارائه می‌شوند. طبیعتاً در تولید و مونتاژ کردن پنجره‌های دوجداره کیفیت و ظرافت اجزای استفاده شده اهمیت زیادی برای سازندگان دارد. از این رو نوع کانکتور استفاده شده هم می‌تواند در کیفیت مونتاژ این پنجره‌ها بسیار مؤثر باشد. چنانچه از انواع کانکشن باکیفیت استفاده شود اتصال پروفیل مولیون به فریم پنجره یک اتصال ظریف و کاملاً مستحکم خواهد بود و در غیر این صورت اتصال انجام شده ناقص و بی‌کیفیت می‌باشد. این امر موجب شده است سازندگان انواع درب و پنجره همواره به دنبال خرید بهترین نوع کانکشن باشند.

ویژگی‌های بهترین نوع کانکشن

همان‌طور که گفته شد از جمله انواع کانکشن های مورد استفاده، کانکشن فولادی است. حال اگر بخواهیم ویژگی‌های بهترین نوع کانکشن فولادی را مورد بررسی قرار دهیم لازم است بدانید این نوع کانکشن باید به صورت یک شکل و با یک استاندارد تولید شده باشد. بهترین نوع این کانکتور ها طبیعتاً لازم است از متریال های نو ساخته شده باشند. استفاده از مواد دست دوم در ساخت این قطعه موجب می‌شود مقاومت آن به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند. علاوه بر این از دیگر ویژگی‌های این کانکتور باکیفیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استحکام در مقابل ضربه
  • کیفیت عالی
  • ریخته گری درست محل پیچ ها
  • مقاومت بالا در برابر فشارهای داخلی و خارجی

ویژگی‌های کانکشن فولادی ۲ و ۵/۲

از جمله انواع کانکشن فولادی می‌توان به کانکشن های ورق ۲ و ۵/۲ اشاره کرد که کاربردهای زیادی دار. این نوع کانکتور مولیون با سایز دهانه ۳۰ تا ۳۹ گزینه‌ای عالی برای انواع پروفیل و پنجره‌های یو پی وی اس می‌باشد. دقت داشته باشید برای ساخت این کانکشن فولادی از ورق های فولادی صد در صد نو و باکیفیت استفاده شده است. از این رو کانکتور تولید شده کاملاً یکدست می‌باشد. برای آبکاری این کانکتور ها نیز از گالوانیزه گرم استفاده می‌شود و پیچ‌های استفاده شده در آن کاملاً هم سطح قطعه بسته می‌شوند. با توجه به این موارد استحکام این کانکشن فولادی در برابر فشار، خستگی و حالت گرفتن کاملاً تضمین شده است.

قیمت انواع کانکتور پنجره

در هنگام خرید انواع کانکشن پنجره، نکته بسیار مهمی که مورد نظر افراد قرار می‌گیرد در خصوص قیمت این کانکشن ها است. توجه داشته باشید به طور کلی متریال استفاده شده برای ساخت کانکشن درب و پنجره گزینه‌ای بسیار تأثیرگذار در قیمت آن می‌باشد. از آنجایی که همواره مستحکم بودن این قطعه می‌تواند منجر به افزایش کیفیت درب و پنجره‌های ساخته شده شود. طبیعتاً هر چه کیفیت آن بالاتر باشد قیمت قطعه نیز افزایش پیدا می‌کند. مثلاً در خصوص قیمت کانکشن فولادی باید بدانید چنانچه فولاد نو در ساخت قطعه استفاده شود قیمت آن به نسبت بالاتر خواهد رفت. از طرفی تنوع اندازه این کانکشن ها نیز در قیمت آن مؤثر است. با این حال در هر صورت خرید مستقیم کانکتور از فروشگاه upvc ایران یراق شما می‌توانید ضمن تهیه محصولی باکیفیت، مناسب‌ترین قیمت را بپردازید.

سخن پایانی

کانکشن های فولادی که از جمله انواع پرکاربرد این یراق آلات می‌باشد به دلیل استحکام بالا و کیفیت عالی در بسیاری از موارد استفاده می‌شود. علاوه بر این که گفته شد این کانکتور ها در درب و پنجره استفاده می‌شود لازم است بدانید امروزه کاربردهای دیگری نیز در صنایع مختلف دارد به همین دلیل لازم است متناسب با نیازی که دارید اقدام به خرید آن کنید. عرضه انواع کانکشن زاماکی، کانکشن کشویی، کانکشن آلومینیومی کانکشن فولادی و کانکشن ورق گالوانیزه در فروشگاه ما این امکان را به شما می‌دهد تا به راحتی بهترین نوع این اجزا را خریداری کنید.

قیمت انواع کانکتور پنجره​