کانکشن کشویی
کانکشن کشویی
کانکشن کشویی
انواع کانکشن پنجره
برای خرید تماس بگیرید.
اطلاعات بیشتر

کانکشن کشویی از جمله انواع کانکشن پنجره است که برای پنجره های کشویی دوجداره کاربرد دارد. این قطعه جزو قطعات بسیار مهم در درب و پنجره های دو جداره است که امروزه از آلیاژهای مختلف ساخته می‌شود. هر کدام از قطعات ویژگی‌های مختص به خود را دارند از این رو در موارد خاص استفاده می‌شوند. به طور کلی باید بدانید کیفیت یراق ‌آلات می‌تواند تأثیر زیادی در افزایش کیفیت درب و پنجره داشته باشد.

کانکشن کشویی چیست؟

امروزه استفاده از درب و پنجره های دوجداره بسیار رونق پیدا کرده است. در این بین طبیعتاً آشنایی با یراق آلات این پنجره ها اهمیت زیادی دارد. توجه داشته باشید یکی از قطعات بسیار مهم انواع کانکشن پنجره است. این قطعه با سایزها و طرح های مختلف در بازار موجود می‌باشد که هر کدام کارایی خاص خود را دارد. مثلاً کانکشن کشویی همان‌طور که از اسمش پیداست برای پنجره های کشویی مناسب می‌باشد. این قطعه در واقع پروفیل مولیون را به دیگر پروفیل های پنجره اتصال می‌دهد. کانکتور یا همان کانکشن کشویی از آنجایی که بسیار تحت فشار قرار دارد، لازم است که از آلیاژ مناسبی ساخته شود.

جنس کانکشن کشویی

آلیاژهای استفاده شده برای ساخت کانکشن کشویی بسیار متعدد است. با این حال می‌توان از انواع این قطعات به انواع کانکشن زاماکی، کانکشن فولادی و کانکشن آلومینیومی اشاره کرد. توجه داشته باشید این قطعه که به عنوان اتصال دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد ۸ سوراخ دارد که این سوراخ‌ها به صورت متقارن بر روی این قطعه قرار گرفته است. وقتی که کانکشن کشویی بر روی پروفیل جاگذاری می‌شود با استفاده از چهار پیچ به پروفیل ملیون متصل می‌شود. همچنین چهار پیچ دیگر این قطعه را به پروفیل تاپ وصل می‌کند.

کانکشن کشویی چیست؟​

ویژگی‌های کانکشن زاماکی کشویی

 در بین انواع کانکشن کشویی یکی از پرطرفدارترین این قطعه‌ها کانکشن زاماکی می‌باشد. توجه داشته باشید کانکشن زاماکی در واقع از آلیاژ زاماک که از عناصر مختلف تهیه می‌شود درست شده است. زاماک در واقع نوعی آلیاژ است که بر پایه روی ساخته شده است و از آن برای تولید قطعه‌هایی بکار می‌رود که باید فشار بالایی را تحمل کنند. دیگر عناصر استفاده شده در زاماک، شامل تیتانیوم، مس، آلومینیوم، منگنز، منیزیم و غیره می‌باشد. از آنجایی که آلیاژ زاماک از روی استفاده شده است این قطعه ویژگی‌های زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

  • مقاومت بالا در برابر فشار
  • مقاومت عالی در برابر کشش
  • کیفیت ساخت عالی
  • قیمت مقرون به صرفه
  • مقاوم در برابر ضربه
  • دارای مقاومتی برابر فولاد ساختمانی

خرید بهترین کانکشن پنجره

دقت داشته باشید استفاده از کانکشن پنجره چنانچه باکیفیت باشد منجر به تولید پنجره دوجداره باکیفیت خواهد شد. از این رو مونتاژ این پنجره ها و استفاده از قطعات باکیفیت اهمیت ویژه‌ای دارد. چنانچه در اتصال پروفیل ملیون به فریم پنجره تناقضی وجود داشته باشد اتصال مستحکمی به وجود نخواهد آمد و این امر موجب می‌شود کیفیت پنجره کاهش پیدا کند. با وجود این امر باید در انتخاب کانکشن پنجره دقت زیادی کرد. مثلاً لازم است حتماً برای پنجره های کشویی از کانکشن کشویی استفاده شود. در حال حاضر در وب سایت upvc ایران یراق علاوه بر اینکه در خصوص انواع مختلف کانکشن پنجره صحبت کرده‌ایم همواره سعی نموده‌ایم باکیفیت ترین این محصولات را ارائه دهیم.

سخن پایانی

کانکشن پنجره که جزو قطعات بسیار مهم و کار پرکاربرد در ساخت پنجره می‌باشد امروزه در انواع مختلف موجود است. یکی از پرکاربردترین قطعات کانکشن کشویی می‌باشد که از آلیاژهای مختلفی تولید می‌شود. مثلاً کانکشن فولادی، کانکشن زاماکی و کانکشن آلومینیومی جزو قطعات پرکاربرد هستند. اما در بین این موارد کانکشن زاماکی به دلیل استحکام بیشتری که دارد امروزه در فروشگاه ما یعنی وب سایت upvc ایران یراق عرضه می‌گردد.

خرید بهترین کانکشن پنجره​